Gönüllü Askerlik Başvurusu

Gönüllü askerlik başvurusu askere gitmek isteyen vatandaşların TSK’ya yapacakları dilekçe ile başvuru yapılarak olmaktadır. Uzun yıllardan beri yapılması planlanan profesyonel orduya geçiş için birçok önemli adım atıldı.  Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) bünyesine gönüllü askerler yani sözleşmeli er alımı rutin olarak daha fazla yapılmaya başlandı.

Ancak her gönüllü askerlik başvurusu kabul edilmemektedir. Bunun için belli şartların taşınması gerekmektedir. Gönüllü askerlik kapsamında alınan ve istihdam edilen Sözleşmeli erler 10 sene görev yapacak ve aylık olarak 2.500 TL üzerinde maaş alacaklardır.

Bekarlardan seçilen sözleşmeli erler yani gönüllü askerler ülkemizde yapılması planlanan profesyonel ordunun temellerini oluşturacaklar.  Toplamda 3 ila 10 sene arasında görev süresi olacak sözleşmeli erler, şayet 10 seneyi doldurmaları halinde ise 60 Bin TL ikramiye alabilecekler. Peki sözleşmeli er yada diğer bir adıyla gönüllü askerlik başvurusu nasıl yapılabilmektedir.

Gönüllü Askerlik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Gönüllü askerlik başvuruları Türk Silahlı Kuvvetleri resmi web adresi üzerinden ve kuruma yapılacak dilekçe ile başvuru şeklinde yapılmaktadır. Gönüllü askerlik yapmak istiyorsanız aşağıda bulunan gönüllü askerlik başvurusu yani paralı askerlik başvurusu bağlantı adresine tıklamanız gerekiyor.

Daha sonra karşınıza çıkan formda yer alan T.C. kimlik numarası, isim, soy isim gibi alanları eksiksiz ve doğru bir biçimde doldurmanız gerekiyor. Bunun gibi 8 adımlık formda bilgilerinizi girdikten sonra başvurunuzu göndereceksiniz ve ardından sonuçları beklemeye başlayacaksınız.

Gönüllü askerlik başvurusunda öğrenim şartı nedir?

---- En az ilköğretim (ortaokul) mezunu olmak şartı aranmaktadır.

Gönüllü askerlik başvurusunda yaş şartı nedir?

---- Müracaatın yapıldığı yılın Ocak ayının ilk günü itibariyle yirmi yaşından gün almış ve yirmi beş yaşını bitirmemiş olmak şartı aranmaktadır.

Gönüllü er başvurusunda askerlik şartı nedir?

---- Askerlik hizmetini erbaş veya er olarak tamamlamış olmak,

---- Askerlik hizmetine başlamamış veya askerlik hizmetini tamamlamamış olmak şartları aranmaktadır.

Askerlik hizmetinin bitiminde teskere bırakarak sözleşmeli er olunabiliyor mu?

---- Teskere bırakarak askerde kalma şeklinde bir uygulama bulunmamaktadır.

Gönüllü Askerlik Başvurusu Yapmak için TIKLAYIN

Başvurularınızı gerçekleştirdikten sonra gönüllü askerlik sonuçlarını Kara Kuvvetleri Komutanlığı web adresi üzerinden kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Gönüllü askerlik başvurusu hakkında merak ettiğiniz soruları yorum bölümünden Askerlik Uzmanlarımıza iletebilirsiniz. 

Etiketler :
ZİYARETÇİ YORUMLARI Yorum Yap
Henüz yorum yapılmamıştır!

FACEBOOK YORUMLARI